W sobotę 7 grudnia odbyły się zawody na ergometrze. Nasza zawodniczka w kategorii „Młodzik B”, zdobyła wicemistrzostwo Mazowsza. Adela była również najmłodszą uczestniczką imprezy. Jej konkurentki były o rok starsze. Filip w kategorii „Młodzik A” zajął dalsze miejsce. Gratulujemy obojgu udanego debiutu i tego, że z podniesioną głową i uśmiechem podjęli pojawiające się wyzwanie!
W sobotę i w niedzielę 12-ego i 13-ego pażdziernika odbyły się regaty w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Nasza zawodniczka w kategorii DZ na jedynce była dziewiąta, a chłopcy w MJM 2x zajęli szóste miejsce. Zawodnicy łącznie zdobyli 5. punktów dla klubu. Gratulujemy! WOM to stołeczne regaty w których startują dzieci i młodzież w wieku szkolnym.
Wisła, godzina „W’ – to uroczystość ku pamięci bohaterstwa i tragedii ludności miasta podczas Powstania Warszawskiego 1944. Wydarzenie łączy wszystkie środowiska wodniackie. Wiosłowaliśmy pośród statków, stateczków, żaglówek, pychówek, kajaków, dłubanek i wszystkiego, co mogło unieść człowieka na wodzie. To pospolite ruszenie przedstawia niezwykłą wartość. Nie wynika z jakiegoś obowiązku, ale z poczucia wierności lokalnej tożsamości. Parada wychodzi poza współczesny kanon -. o czym się dzisiaj opowiada. Taka kokieteryjna postawa wobec mainstreamowych narracji przyciąga wiele życzliwych spojrzeń. Dziękujemy organizatorom z Fundacji Rok Rzeki Wisły za niezapomniane chwile.
Otwarta Osada Wioślarska to projekt, który przeciwstawia się tworzeniu zamkniętych grup społecznych. Nic tak nie łączy ludzi jak grupowe zajęcia sportowe.
Zajęcia nad Wisłą poprowadzimy w międzynarodowym polsko- ukraińsko-białorusko- nepalskim gronie adeptów i pasjonatów wioślarstwa. Na zdjęciach zajęcia na wodzie dla wiosłujących i piknik w siedzibie Syrenki.
Bezludnych wysp wciąż nie brakuje na całym świecie. Nasi wioślarze niczym Robinson Crusoe również mogą odkrywać uroki nieskażonej obecnością człowieka natury. Żeby poczuć się jak rozbitek lub wielki odkrywca niezbadanych ziem, nie trzeba wcale lądować na antypodach – nad Wisłą także znajdują się bezludne wyspy! 15. sierpnia wyruszyliśmy na całodniową wycieczkę w górę rzeki. Przy obecnym stanie wody na Kępie Zawadowskiej pojawiają się wszędzie piaszczyste łachy. Na jednej z nich rozbiliśmy obozowisko. Naprędce przygotowane dania wszystkim przypadły do gustu. Piknik na wiosłach jest naszą ulubioną formą wypoczynku.
Niektórzy niczym mitologiczni tytani musieli dotknąć ziemi aby nabrać sił.
Lato, lato, lato czeka. Razem z latem czeka rzeka.
Dotarliśmy do krainy spokoju, sielankowej szczęśliwości i beztroski. Naprędce zrobiony posiłek smakował wszystkim.
Ukoronowaniem projektu był start młodych wioślarzy w regatach pn. Warszawska Olimpiada Młodzieży. Regaty odbyły się 12. i 13. października. Emocji było co niemiara.
„Projekt finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach programu Warszawa – miasto otwarte, realizowanego przez Fundacja Inna Przestrzeń.”